Każda wydana Antologia o Tarnowskich Górach to w pełni niezależny projekt zbierający opowiadania autorów z całej Polski, których akcja dzieje się w tym mieście.

Pomysł na pierwszą książkę Tarnowskie Góry Fantastycznie zrodził się w 2017 roku.  We wrześniu 2019 ukazała się pierwsza książka. Niedługo potem powstały dwa kolejne tomy, które dalej rozszerzały katalog antologii. Stosunkowo szybko udało się skompletować ekipę pisarzy, którzy mieli zająć się pisaniem opowiadań. Nie musiały być one fabularnie ze sobą powiązane. Wspólnym tematem zawsze były Tarnowskie Góry - czasami jako tło opowieści, a czasami na pierwszym planie.

Autorzy działali różnie: zdalnie, część odwiedziła Tarnowskie Góry, niektórych wspieraliśmy odpowiadając na przeróżne pytania dotyczące naszego miasta.

Efektem wszystkich działań jest unikatowy zbiór opowiadań zawarty w wydanych przez nas książkach. Każdy z nich jest inny, pokazujący miasto na swój sposób.

Pisarze zajmujący się tworzeniem opowiadań są znani w całej Polsce i większość z nich miała już za sobą swoje własne publikacje. Ich kunszt artystyczny został przelany na strony naszych tomów. Nasze książki osiągnęły wysokie noty na portalach zbierających recenzje książek.

Zbiór opowiadań pokazuje historie dziejące się w Tarnowskich Gór na wiele sposobów, czasem prezentując przeszłość, czasami teraźniejszość, a czasem przyszłość. Miasto staje się miejscem pełnym niezwykłych wydarzeń - tych realistycznych i tych ociekających fantastyką.

Oprócz trzech tomów opowiadań fantastycznych zajęliśmy się też utworzeniem alternatywy dla miłośników realizmu, zaprawionego nutą tajemnicy i grozy. Tarnowskie Góry Kryminalnie to kolejny zbiór opowiadań, w którym wielu odnajdzie coś dla siebie.

Wszystkie książki oraz każde pojedyncze opowiadanie ozdobione jest unikalnym zdjęciem, przedstawiającym Tarnowskie Góry i subtelnie nawiązującym do treści opowiadania.

Nie możemy również zapomnieć o naszych fotografach oraz ekipie filmującej.

Ci pierwsi urozmaicili nasze książki o piękne czarno-białe zdjęcia. Dziękujemy Krzysztofowi Millerowi oraz Łukaszowi Kowalskiemu.

Natomiast wysokiej klasy klip promocyjny wyprodukowali Konrad Samorodny, Wiktoria Goczoł, Jan Sapiński oraz Mateusz Stefański.